SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 9344232
*
nr 934 4232
Brickor
5 st, nysilver
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:00:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 23:33:30
1
150 kr
7/1 18:12:36
2
150 kr
7/1 18:12:36
1
150 kr (Budbetjänt)
10/1 22:29:13
2
300 kr
12/1 17:49:41
3
300 kr
12/1 17:49:41
2
300 kr (Budbetjänt)
12/1 17:56:46
3
350 kr
12/1 19:50:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:38
-
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58
*
Brickor
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4232
Brickor
5 st, nysilver
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 23:33:30 | 1 | 150 kr |
7/1 18:12:36 | 2 | 150 kr |
7/1 18:12:36 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/1 22:29:13 | 2 | 300 kr |
12/1 17:49:41 | 3 | 300 kr |
12/1 17:49:41 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:56:46 | 3 | 350 kr |
12/1 19:50:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:38 -
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58